Our product range includes a wide range of dog hook ., metal dog hook, bag fittings dog hooks and metal dog hook ..
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Snap Hook |
| Material | Zinc Alloy |
| Wire Diameter | 18 and 22MM |
| Usage | Harness, Collar, Leash, Tie Out, Chain |
| Coating | Chrome Plated |
| Swivel | Swivel |
| Load Capacity | Up To 100 kg |
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Snap Hook |
| Material | Zinc |
| Wire Diameter | 5 mm |
| Usage | Leash, Chain, Tie Out, Harness |
| Coating | As per requirement |
| Swivel | Swivel |
| Load Capacity | Up To 25 kg |
₹ 2.5 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Snap Hook |
| Material | Zinc Alloy |
| Wire Diameter | 18 and 22MM |
| Usage | Leash, Harness, Collar, Chain, Tie Out |
| Coating | Nickel Plated |
| Swivel | Swivel |
| Load Capacity | Up To 100 kg |
₹ 2.5 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Snap Hook |
| Material | Zinc Alloy |
| Wire Diameter | 18 and 22MM |
| Usage | Collar, Chain, Harness, Leash, Tie Out |
| Coating | Nickel Plated |
| Swivel | Swivel |
| Load Capacity | Up To 100 kg |
Amarjeet (CEO)
N.A.V. Enterprises (India)
Ground Floor, KH. No. 27/17/2, Badli Village, Badli, Shri Kant Wali Gali
New Delhi - 110042, Delhi, India