Our range of products include bronze plated customized medal, zinc plated cutomized medal, gold plated customized medal, silver plated customized medal, duble side customise medal and medal coin.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Size | 2.4 Inch |
| Usage/Application | Award Ceremony |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Color | Brown |
| Size | 3.5 Inch |
| Usage/Application | Award Ceremony |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Color | Golden |
| Size | 4 Inch |
| Usage/Application | Award Ceremony |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Size | 3 Inch |
| Usage/Application | Award Ceremony |
| Packaging Type | Box |
| Medal Type | Custom |
| Medal Shape | Customized |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Material | Metal |
| Brand | Custom |
| Thickness | 2 mm |
| Weight | 50 gm |
| Diameter | 60 mm (2.4 inch) |
| Finish | Gold Plated |
| Manufacturing Method | Die Cast |
| Color | Golden |
| Size | 1.5 inch |
Minimum order quantity: 600 Piece
This types of medal we will provide you according to your qurwament and price will be depand on quantity of medals
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass plated medals |
| Shape | Round |
| Brand | Custom |
| Diameter | 3 inch |
| Thickness | 5 mm |
| Weight | 50 g |
Minimum order quantity: 50 Piece
This types of coins we will provide you according to your qurwament
And price will be depand on quantity
Amarjeet (CEO)
N.A.V. Enterprises (India)
Ground Floor, KH. No. 27/17/2, Badli Village, Badli, Shri Kant Wali Gali
New Delhi - 110042, Delhi, India